Pénteken megint elővesz minket a Velencei Bizottság
Az egyházügyi törvény felülvizsgálatát javasolja majd a Velencei Bizottság februárban Magyarországon járt delegációja a testület pénteki tárgyalásán – írta szerdai számában a Népszava.
Az egyházügyi törvény felülvizsgálatát javasolja majd a Velencei Bizottság februárban Magyarországon járt delegációja a testület pénteki tárgyalásán – írta szerdai számában a Népszava.
Nyílt levélben fordult a törvényileg elismert egyházak vezetőihez az egykori Demokratikus Ellenzék több tagja is, azt kérdezve tőlük, hogy nem érzik-e szükségesnek a kiállást azok mellett, akiket az egyházügyi törvény "hitbeli földönfutókká tett".
Az MSZP-s Lendvai Ildikó arra szólítja fel Schmitt Pál köztársasági elnököt, hogy ne írja alá az egyházügyi törvény hétfőn elfogadott módosítását, mert az március 1-jétől indoklás nélkül megfoszt egyházi státuszától számos vallási közösséget.
A parlament szavazhat a Balsai-jelentésről, elfogadhatják az egyházügyi törvényt és döntenek az euróról is - igaz, nem a miénkről, hanem az európai stabilitási mechanizmus pénzneméről. Percről percre a Parlamentből.
A Velencei Bizottság delegációja Magyarországra látogat a jövő héten, hogy áttekintse három törvény - a bírák jogállásáról és javadalmazásáról, a bíróságok szervezetéről és igazgatásáról szóló jogszabály, illetve az egyházügyi törvény - kérdését - közölte a testület titkársága kedden.
A napokban jelent meg 13 kisegyházi prédikátor és vezető portréja Vallomások címmel. A szerző a HVG korábbi Portré-interjúinak készítője, Izsák Norbert.
Európa egyik legkevésbé kedvelt és valószínűleg a leginkább félreértett politikusaként jellemzi Orbán Viktort az EU Observeren közölt írásában Nick Thorpe, a BBC magyarországi tudósítója.
Az Európa Tanács (ET) emberi jogi biztosa szerint a közelmúltbeli magyar törvényalkotás során nem vették eléggé figyelembe az alapvető emberi jogi elveket, és az igazságszolgáltatásra, a véleménynyilvánítás szabadságára, valamint a vallásszabadságra vonatkozó döntések súlyos aggodalmakat váltanak ki.
A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke várhatóan február 3-ig tájékoztatja az Országgyűlés illetékes bizottságát arról, hogy az egyházként való elismerésre kérelmet beadó 32 felekezet közül melyik felel meg az egyházügyi törvény feltételeinek - közölte az MTA kedden.
Megkezdődhet az elismerési kérelmet benyújtó egyházak akadémiai vizsgálata. Az elismerést kérő 82 egyház közül az alaki vizsgálatok alapján 37 felel meg törvénynek.
„Újévi fogadalmat” tett közzé a Magyarországi Kisegyházak Szövetsége, amiben kijelentik: továbbra is egyházként működnek, és nemzetközi fórumok elé viszik a másodszor is elfogadott egyházügyi törvény ügyét.
Az MSZP csodaként értékeli az új egyházügyi törvényjavaslat átiratának pénteki elfogadását, mivel azzal szerintük a Fidesznek sikerült kétszer ugyanabba a folyóba lépnie.
Nincs elég képviselője ahhoz a Jobbiknak, hogy törvényt megerősítő népszavazást kérjen az átmeneti rendelkezésekről és az egyházügyi törvényről. Az Alkotmánybíróság 2009-ben a szintén jobbikos Morvai Krisztina egyik kezdeményezését értékelve leszögezte, legalább a képviselők egyharmadának támogatása kell egy ilyen referendum kiírásához. A Fidesz a két nap múlva hatályát vesztő 1989-es alkotmányra hivatkozva mondott nemet a Jobbiknak.
Az egyházügyi törvény elfogadása ellen tartottak figyelemfelhívó demonstrációt keresztény evangéliumi egyházak pénteken Budapesten a Kossuth téren.
December 30-án, pénteken, 10 órától a Parlament előtt, a Kossuth szobornál a keresztény evangéliumi egyházak figyelemfelhívó demonstrációt tartanak a lelkiismereti és vallásszabadság mellett, miközben a parlamentben az új egyházi törvényről szavaznak.
Az MSZP szerint bár az Alkotmánybíróság (Ab) megsemmisítő döntése esélyt adott egy új, a korábban elfogadottnál jobb egyházügyi törvény elfogadására, a kormánytöbbség nem élt ezzel.
95 százalékban kodifikációs remekmű - így jellemezte az utolérhetetlen Semjén fővadász az egyházjogi törvényt, amelyet...
Az Országgyűlés mai, egynapos ülésén tárgyalhatja meg a jövőre hatályba lépő, új egyházügyi törvény napokban benyújtott átiratát. A parlament a házszabálytól eltéréssel még az idén elfogadhatja a kormánypárti képviselők javaslatát, hasonlóan az új jegybanktörvényhez, illetve a január 1-jén életbe lépő alaptörvényhez fűzött átmeneti rendelkezésekhez.
Az idei év utolsó napjaiban és nagyüzemi munkát tart a parlament. Pénteken nyolc fajsúlyos törvénytervezetről szavaznak, szerdán pedig az Alkotmánybíróság dönthet a magánnyugdíjakról.
Eltérően módosítaná a parlament emberi jogi bizottsága és a fideszes Turi-Kovács Béla az új egyházügyi törvényjavaslatnak azt a pontját, amely legalább százéves nemzetközi működéshez kötné az egyházzá nyilvánítást. A bizottság módosító indítványa húszéves magyarországi tevékenységet is elfogadna, míg a kormánypárti képviselő tizenöt év hazai működést is elegendőnek tartana.